فرهنگ‌سازی جوانان هلال احمر قم برای حفظ محیط زیست در روز طبیعت

rcs_helalahmar_javananمعاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم ویژه‌ برنامه‌های روز طبیعت در پایگاه‌های ایمنی و سلامت راهنمایی مسافرین نوروزی قم را اعلام کرد.
به گزارش فارس، محمد مصباحی امروز در حاشیه اجرای طرح نوروزی هلال احمر با اشاره به اینکه در روز طبیعت در 25 اکیپ ثابت و سیار طرح ملی ایمنی و سلامت راهنمایی مسافران نوروزی استان قـم توسط اعضای داوطلب جوان خدمات ویژه‌ای به عموم مردم ارائه می‌شود اظهار کرد: در این روز ضمن اجرای برنامه‌های متنوع، از پارکبانان سبزپوش منابع طبیعی و خادمان نارنجی‌پوش شهرداری قم تقدیر خواهد شد.
وی با اشاره به تنوع برنامه در طرح ملی ایمنی و سلامت در روز طبیعت بیان کرد: پاکسازی محیط بوستان‌ها، جمع‌آوری زباله توسط اعضای کانون غنچه‌ها و جوانان هلال احمر، ارائه بروشور‌های حفظ محیط زیست، مقابله با تخریب طبیعت، همکاری با پرسنل منابع طبیعی در خصوص رعایت نکات ایمنی توسط گردشگران و اطفاء حریق از برنامه‌های تدوین شده در روز طبیعت است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: اهدای پاکت زباله و بسته‌های فرهنگی حاوی اطلاعات سفر به مسافرین، ایستگاه نقاشی ویژه دوستی کودکان با طبیعت به همراه برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی در پایگاه‌های مجاور بوستان‌ها از دیگر برنامه‌های جوانان در طرح ملی ایمنی و سلامت راهنمایی مسافرین نوروزی در قم است.

مصباحی خاطرنشان کرد: در کنار فعالیت‌های طرح ملی ایمنی و سلامت راهنمایی مسافرین نوروزی برگزاری نماز جماعت در بوستان‌ها و غرفه پاسخگویی به سئوالات شرعی، انجام رایگان تست قند خون و فشار خون و گشت‌زنی دوچرخه سواران پروژه سحاب در محیط‌هایی که حضور خانواده‌ها متمرکز است نیز از دیگر برنامه‌های پایگاه‌های اجرای طرح در قم است که در روز طبیعت به اجرا خواهد رسید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *