هشدار سازمان هواشناسی درخصوص کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در شمال‌شرق کشور

kahesh_oft_dama_hava_sarmaسازمان هواشناسی در خصوص کاهش ۱۲ درجه ای دمای هوا در شمال شرق و همچنین وقوع گرد و خاک در غرب و جنوب غرب کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از مهر؛ احد وظیفه با اشاره به تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، گفت: با ورود توده هوای سرد به شمال شرق کشور، از امشب تا صبح یکشنبه کاهش قابل ملاحظه دما در استانهای واقع در شمال شرق کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه و در شرق و جنوب شرق کشور بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: امروز وزش باد شدید در استانهای واقع در نیمه شرقی کشور و روزهای شنبه و یکشنبه وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود، در پاره ای از این مناطق خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد. همچنین امروز و صبح شنبه به سبب وزش باد شدید در گردنه ها و جاده های منتهی به مناطق کوهستانی شمال شرق کشور کولاک برف پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی تاکید کرد: امروز در نوار مرزی غربی کشور و جنوب غرب کشور و استان بوشهر پدیده گردوخاک خواهیم داشت که به تدریج از اوایل شب از میزان غلظت آن کاسته خواهد شد. از این رو توصیه میشود به منظور جلو گیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *