بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی

nezam_mohandesi_keshavarzi_manabetabieiنایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
یه گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از ایرنا؛ رضا کریمی در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: جزئیات طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، آب و منابع طبیعی که در جلسات گذشته کلیات آن تصویب شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه مواد ۷ و ۸ و ۹ این طرح در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت، افزود: بر اساس قانون فعلی انتخابات نظام مهندسی کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مراکز استان ها انجام می شد، اما براساس آنچه که امروز اعضای کمیسیون تصویب کردند، همزمان با مراکز استان ها در شهرستان ها نیز انتخابات انجام شود و نتیجه شهرستان ها برای جمع بندی به مرکز استان ارائه شود.

**شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی مکلف شد که تمهیدات برگزاری انتخابات الکترونیکی را فراهم کند
کریمی ادامه داد: شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی، آب و منابع طبیعی مکلف شد که تمهیدات را برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی فراهم کند و دستگاه های مرتبط نیز در ایجاد زیرساخت ها کمک می کنند.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ماده دیگر مورد بررسی قرار گرفته در کمیسیون تصریح کرد: بحث ممنوعیت کارکنان دولت جهت عضویت در ترکیب شورای شهرستان ها، استان ها و شورای مرکزی از جمله تصمیمات اتخاذ شده اعضای کمیسیون بود، به نحوی که کارکنان دولت می توانند عضو نظام مهندسی باشند، اما نمی توانند عضو شورای شهرستان، استان و شورای مرکزی باشند و حتی تاکید شد که روسای این شورا نباید از کارکنان دولت باشند و باید از منتخبان جامعه مهندسی باشند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *