توزیع «جو» رایگان بین دامداران مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از امروز آغاز شد

kharid_tazmini_gandom_jowبه گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) از وزارت جهاد کشاورزی، سیدمحمد موسوی افزود: با تصویب شورای مدیریت بحران کشور در جلسه دیروز به ریاست معاون اول رئیس جمهوری، مقرر شد دو هزارتن «جو» رایگان در اختیار دامداران مناطق زلزله زده استان کرمانشاه قرار گیرد.
وی گفت: این اقدام به منظور تامین بخشی از علوفه مورد نیاز دام های مناطق زلزله زده صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: دو هزارتن «جو» متناسب با تعداد و نوع دام دامداران مناطق زلزله زده توسط شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی توزیع خواهد شد.
موسوی تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور از آمادگی لازم برای توزیع سریع «جو» بین دامداران این مناطق برخوردار است.
زلزله ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.
محل وقوع استان کرمانشاه -حوالی ازگله- بوده است. این زمین لرزه در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در طول جغرافیایی ۴۵٫۹، عرض جغرافیایی ۳۴٫۸۴ و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه، زمین لرزه هایی به بزرگی ۴٫۶ و ۴ ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین لرزه بیش از ۴۳۶ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک ۱۰ هزار و ۱۷۹ نفر رسیده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *