موافقت نامه همکاری میان شهرداری های رامسر و سانچئون کره جنوبی امضاء شد

به گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های اولیه توسط مرکز منطقه ای رامسر در مرکز و غرب آسیا و همچنین مرکز منطقه ای رامسر در شرق آسیا در پنج تا ۱۰ اردیبهشت ماه سالجاری هیاتی از جمهوری اسلامی ایران و به منظور بازدید از شهر سانچئون و امضای یادداشت تفاهمی دو جانبه میان شهرهای رامسر و سانچئون به کشور کره جنوبی اعزام شد.
اعضای هیات اعزامی شامل شهردار رامسر، معاون امور عمرانی استانداری مازندران، مسئول بخش امور سرمایه گذاری شهرداری رامسر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست رامسر و همچنین مدیر اجرایی مرکز منطقه ای رامسر در مرکز و غرب آسیا بودند.
این بازدید با هدف همکاری دو جانبه به منظور ارتقای جهانی تنوع زیستی، تقویت طبیعت گردی از طریق به اشتراک گذاشتن مطالعات و تبادل اطلاعات و مشارکت طرفین در جهت توسعه فعالیت های ارتباطات، آموزش و تنویر افکار عمومی و توسعه اقتصاد محلی از طریق توسعه طبیعت گردی پایدار برگزار شد که در نهایت یادداشت تفاهمی دو جانبه به امضای شهرداران دو شهر رسید.
در راستای اجرایی کردن مفاد یادداشت تفاهم امضا شده بازدید متقابلی از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ مرداد ماه توسط تیم کره جنوبی با مسئولیت شهردار سانچئون و به میزبانی شهرداری رامسرصورت گرفت تا ظرفیت ها و پتانسیل های موجود گردشگری و سرمایه گذاری در شهر رامسر مورد بازدید و بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
طی این سفر هیات کره ای از موزه کاخ رامسر، باغ سی و سه هکتاری، بلوار کازینو، منطقه جواهرده (شامل روستای جواهرده، چشمه آب معدنی و محل سایت درختکاری سامسونگ در صیقل محله)، تله کابین، سواحل تفرجی و همچنین نقاط مختلف شهر بازید صورت گرفت.
طبق توافقات شهر رامسر باغ ایرانی را در محل باغ ملی شهر سانچئون تاسیس می کند، همچنین یکی از خیابان ها در رامسر به نام سانچئون و یکی از خیابان ها در شهر سانچئون به نام رامسر نامگذاری می شود در این راستا موافقت نامه همکاری فی مابین دو شهر در محل هتل قدیم امضاء شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *