صید ماهیان استخوانی در سواحل مازندرانی خزر ۱۰ روز تمدید شد

مدیر کل شیلات مازندران اعلام کرد : بر اساس تصمیم کمیته مدیریت صید شیلات ایران ، مهلت صید ماهیان استخوانی دریای خزر در سواحل استان تا بیست و پنجم فروردین تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از ایرنا؛ فصل صید ماهیان استخوانی سواحل استان مازندران از هفدهم مهرماه سال قبل آغاز شده بود و بر اساس برنامه سازمان شیلات ایران روز گذشته پانزدهم فروردین آخرین روز پره کشی صیادان بوده است.
حسینعلی رستمی افزود :بررسی ها نشان می دهد که به دلیل سرد بودن و پایین بودن دمای آب ، هنوز زمان رسیدگی جنسی ماهیان برای تخم ریزی در رودخانه ها به صورت گسترده فرا نرسیده است.
وی بیان داشت: به همین دلیل شیلات مازندران پیشنهاد و تقاضای تمدید صید را به شیلات ایران ارسال کرده بود که با تمدید ۱۰ روز صید موافقت شد.
مدیر کل شیلات مازندران گفت: احتمال اینکه زمان صید تا سی ام فروردین سال جاری نیز تمدید شود ،وجود دارد.
سال گذشته بر اساس تصمیم شیلات ایران، فصل صید ماهی در سواحل مازندرانی خزر تا سی ام فروردین سال ۹۵تمدید شده بود.
**صید ۲هزارو ۱۵۰ تن انواع ماهی در سواحل خزر مازندران
رستمی آمار صید ماهی را تا پایان روز دهم فروردین ماه امسال ۲هزارو ۱۵۰ تن به ارزش ۵۳میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مقدار صید نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.
وی بیان داشت: یکهزارو ۴۲تن از ماهیان صید شده از گونه سفید و ۹۸۲تن کفال و مابقی کپور و دیگر گونه ها است.
وی از تکثیر مصنوعی و نیمه مصنوعی ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید و کپور و رها سازی در رودخانه های استان را از برنامه های سال جاری شیلات مازندران عنوان کرد.
چهار هزارو ۲۰۰ صیاد استان مازندران در قالب ۵۴شرکت تعاونی صیادی پره در ۳۳۸کیلومتر از سواحل خزر استان مشغول ماهیگیری هستند.


2 دیدگاه برای “صید ماهیان استخوانی در سواحل مازندرانی خزر ۱۰ روز تمدید شد
  1. بازگشت صید ماهیان استخوانی در سواحل مازندرانی خزر ۱۰ روز تمدید شد

  2. بازگشت ساعت های پایانی صید ماهیان استخوانی دریای خزر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *