آماده‌باش نوروزی نیروهای گشتی برای مقابله با زمین‌خواری

arazi_yegan_gasht_hefazat_131معاون حفظ کاربری اراضی و یکپارچه سازی سازمان امور اراضی کشور از آماده باش نوروزی نیروهای گشتی در سراسر کشور برای جلوگیری از تخلفات در حوزه اراضی کشاورزی مانند زمین خواری خبر داد و گفت: سامانه تلفنی ۱۳۱ سازمان امور اراضی به صورت شبانه روزی درخدمت مردم بوده و گزارشات آنها را از این طریق پیگیری می کنیم.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از ایسنا؛ فرید سیدی نژاد اظهار کرد: از ۲۸ اسفند امسال (شنبه هفته آینده) تا نیمه فروردین ماه سال آینده گشت های نوروزی مأموران سازمان امور اراضی به همراه مأموران نیروی انتظامی در همه استانهای کشور انجام میشود که در این زمینه ۳۰۰ ماشین ویژه گشت به همراه تجهیزات مورد نیاز در اختیار این سازمان قرار دارد.

وی افزود: مردم به محض مشاهده تخلفات در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز و تخریب اراضی کشاورزی آن را از طریق سامانه تلفنی ۱۳۱ به اطلاع سازمان امور و اراضی برسانند تا آن را در اسرع وقت پیگیری کنیم و بتوانیم پیش ازوقوع جرم یا در ابتدای آن از تخلف مورد نظر جلوگیری کنیم.

معاون حفظ کاربری اراضی و یکپارچه سازی سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: در ده ماهه نخست امسال ده هزار مورد طرح دعوی در محاکم قضایی صورت گرفته که در سطحی  بالغ بر ۲۸۳۹  هکتار با متخلفان برخورد شده و در ابتدای وقوع جرم از آن جلوگیری به عمل آمده است که به حدود ۸۲۸۰ مورد پرونده قلع و قم می رسد. البته در ده ماهه امسال ۴۸۳۹ مورد درخواست در سطح حدود ۱۰ هزار هکتار برای تغییر کاربری اراضی ارجاع شده که با آنها موافقت صورت  گرفته است.

سیدی نژاد با اشاره به کمبود نیروی انسانی،  تجهیزات و منابع مالی و اعتباری به عنوان  یکی از مشکلات زمینه برخورد با تخلفات در حوزه زمین اعلام کرد: علیرغم کمبودها واینکه نمی توانیم از زحمات ماموران و نیروهای  خود آنطور که باید تشکر کنیم و آن را جبران کنیم توانسته ایم به گونه ای عمل کنیم تا ۸۰ درصد تخلفات در این حوزه را با حضور به موقع ماموران و اجرای وظایفشان جلوگیری کنیم.


دیدگاه برای “آماده‌باش نوروزی نیروهای گشتی برای مقابله با زمین‌خواری
  1. بازگشت آماده‌باش نوروزی نیروهای گشتی برای مقابله با زمین‌خواری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *