ابتکار خواستار همکاری مردم برای کاهش آلودگی هوا شد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که مشارکت مردم همگام با اقدامات دولت در راستای کاهش آلودگی هوا بسیار تاثیرگذار خواهد بود، گفت: بدون همکاری مردم نمی توانیم پیشرفت قابل ملاحظه ای در این زمینه داشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز سه شنبه در حاشیه همایش مهندسی و تکنولوژی های سبز برای آینده پایدار، در جمع خبرنگاران افزود: برای وزاتخانه ها، نهادها و سازمان های مرتبط با کاهش آلودگی هوا تکالیف مشخص و هدفگذاری شده است.
وی تاکید کرد: تمام دستگاه ها باید با سرعت لازم و همگام با هم به اجرای وظایف خود بپردازند و نقش و مشارکت مردم در این زمینه نیز بسیار تاثیر گذار است.
ابتکار گفت: با اقدامات صورت گرفته دولت از سال ٩٢ تاکنون روند آلودگی هوا روبه کاهش است به طوری که از ابتدای سالجاری تاکنون ٢٣١ روز هوای سالم و پاک داشتیم در حالی که در مدت مشابه سال ٩٢ ، ١٧۶ روز هوا سالم و پاک بود.
وی تاکید کرد: با اجرای طرح معاینه فنی یکپارچه ( سیمفا) تمام خودروها به ویژه در کلان شهرها موظف به داشتن معاینه فنی خواهند شد و به طور کامل کنترل می شوند.
معاون رییس جمهوری تاکید کرد: سعی می کنیم با همکاری دستگاه ها مانند راهنمایی و رانندگی نظارت بیشتری بر خودروها و الایندگی انها داشته باشیم .
وی به نقش شهرداری ها در این زمینه هم اشاره کرد و گفت: شهرداری ها هم باید همکاری خوبی در این زمینه داشته باشند؛ توسعه حمل و نقل عمومی، ساماندهی خودروهای سنگین و نصب فیلتر دوده روی اتوبوس های گازوییلی برخی از تدابیر مقتضی است.
ابتکار از همکاری وزارت نفت خبر داد و گفت: سازمان محیط زیست و وزارت نفت همکاری خوبی با هم دارند، هر چند وظیفه ما نظارتی است.
وی افزود: طبق مصوبه دولت اخیرا استانداردهای خروجی صنایع کسور ارتقا یافته و تمام صنایع مکلف به اجرای آن هستند.
ابتکار با بیان این که تمامی صنایع از جمله صنایع پتروشیمی مکلف به اجرای استانداردهای نوین هستند، افزود: در این زمینه همکاری مشترکی با وزارت نفت در زمینه صنایع پتروشیمی در عسلویه داریم و برای اجرایی شدن بخش های آن تلاش می کنیم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *