۴میلیون هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود

vazir_jahad_keshavarzi_hojatiوزیر جهاد کشاورزی گفت: طی یک دوره ۱۰ساله حدود چهار میلیون هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می شود.

به گزارش پایگاه خبری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از مهر، محمود حجتی صبح امروز در حاشیه افتتاح طرح های آبیاری تحت فشار در استان زنجان در محل مجتمع کشت و صنعت خرمدره افزود: در حال حاضر کمتر از ۲۵درصد اراضی کشاورزی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است که این میزان باید رشد پیدا کند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در تلاش برای توسعه شبکه آبیاری نوین است ادامه داد: در برنامه ای که تقدیم دولت شده قرار است طی یک دوره ۱۰ساله حدود چهار میلیون هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می شود.

حجتی با تاکید بر اینکه آبیاری نوین شامل سیستم آبیاری تحت فشار. سیستم کم فشار و شبکه لوله کشی است افزود: طبق برنامه قرار است طی یک برنامه ۱۰ ساله  قرار است سالانه ۴۰۰هزار هکتار از اراضی  کشور به سیستم شبکه آبیاری تحت فشار  مجهز شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با توجه به وجود محدودیت اعتباری در زمینه اجرای طرح تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار مشکلاتی به ودجود آمده است، افزود: با توجه به محدویت اعتبار قرار است امسال ۲۵۰هزار هکتار به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شوند.

حجتی اعتبار پیش بینی شده برای تجهیز ۲۵۰هزار هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار را ۲ هزار ۵۰۰میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۸۵ درصد اعتبارات تجهیز زمین های کشاورزی از محل اعتبارات دولتی است.

وی ابراز امیداواری کرد پرونده سیستم آبیاری تحت فشار بسته شود و اراضی  مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار به ۶ میلیون هکتار افزایش یابد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *