14 چاه کشاورزی بدون مجوز در بوشهر پر شد

polomp_chah_keshavarzi_ab_bedoonemojavezمدیر امور آب شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: امسال 14 چاه آب کشاورزی که مجوز وپروانه حفر چاه نداشتند با حکم مراجع قضایی پر شد.
به گزارش پایگاه خبری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN)، به نقل از  ایرنا، سید رضا هاشمی افزود: در شهرستان دشتی یکهزار 437 حلقه چاه کشاورزی، شرب و صنعتی دارای پروانه حفر هستند.
وی اضافه کرد: 429 حلقه کشاورزی نیز فاقد پرونه حفرچاه در این شهرستان وجود دارد که تنها 31 حلقه از آنها پس از سال 1385 که قانون تعیین تکلیف مصوب شد، حفر شده اند و باید با حکم مراجع قضایی پر شوند.
هاشمی ادامه داد: تاکنون 14 حلقه از این چاه ها باحکم قضایی پرشده اند و 17 حلقه چاه فاقد پروانه دیگر نیز با حکم مراجع قضایی باید پلمب شود.
وی بیان کرد: برای تسریع درکار پر کردن چاه های فاقد پروانه پیگیری های حقوقی واجرای این طرح به پیمانکار واگذار شده است.
هاشمی گقت: 191 چاه آب نیز درشهرستان به صورت غیرقانونی و و بدون مجوز اقدام به انتقال آب به اراضی غیر آبخور کرده اند که تاکنون 31 مورد از وسایل انتقال آب این چاه ها جمع آوری و بقیه نیز در دست اقدام است.
مدیر امور آب شهرستان دشتی استان بوشهر اظهار کرد: انتقال آب به اراضی غیر آبخور درشهرستان دشتی باعث شده است سالانه 10 میلیون متر مکعب آب به صورت غیرقانونی و بدون مجوز مصرف و باعث افت شدید حجم آب سفرهای زیر زمینی شود.
در سال های اخیر به علت خشکسالی های متوالی و برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی شمار زیادی از دشت های شهرستان دشتی از سوی وزارت نیرو ممنوعه اعلام شده است.
شهرستان دشتی با 80 هزارنفرجمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *