نگرانی از خاکستر شدن گونه‌های جانوری در آتش‌سوزی‌های ایلام

Atashsooziمعاون طبیعی محیط زیست ایلام گفت: در آتش‌سوزی منطقه «درون کفر» در حوزه‌ی قلارنگ شهرستان سیروان پرندگان و خزندگان زیادی از بین رفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری کشاورزی و منابع طبیعی(IANN) به نقل از ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این‌که میزان آتش‌سوزی بسیار گسترده و در منطقه بکر، عرصه‌ی طبیعی و جانوری و پوشیده از جنگل‌های بلوط به وقوع پیوست جانوران زیادی در آتش سوخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هنوز آمار دقیقی از حیات‌وحشی که در این آتش‌سوزی دچار حادثه شده‌اند در دست نیست اما قطعاً خزندگان، جوندگان، پرندگان، حشرات و لانه‌های آنان آسیب‌ دیده‌اند، آتش‌سوزی اثرات جبران‌ناپذیری بر روی محیط‌زیست استان می‌گذارد.

معاون طبیعی محیط‌زیست ایلام با تأکید بر این‌که حفاظت و حراست از گونه‌های جانوری و زیستی نیازمند همکاری و همراهی مردم در جلوگیری از آتش‌سوزی است، گفت: بدون همکاری مردم نمی‌توان نتیجه‌ی واقعی را به دست آورد.

وی تصریح کرد: محیط‌بانان ما به‌صورت شبانه‌روزی در مناطق تحت مدیریت و کنترل، دیده‌بانی و نگهبانی می‌کنند و با هرگونه تخلف در حوزه‌ی زیست‌محیطی و آتش روشن کردن در مناطق حفاظت‌شده برخورد می‌شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *